Na jaki kolor pomalować pokój dla niemowlaka?

Czasami wybór kolorystyki do pokoju niemowlaka jest wręcz oczywisty ale bywają chwile, że przy stoisku z próbkami farb tracimy pewność siebie wracając do domu z pustymi rękami i z nowymi pomysłami.

Jak dobrać kolory do pokoju niemowlaka? Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę jakiego rodzaju jest światło w pomieszczeniu które mamy w planie przeznaczyć na pokój dziecięcy. W pokojach gdzie okna wychodzą na południe lub zachód a naturalne światło słoneczne jest mocne i ciepłe, można pokusić się o wybór chłodniejszych odcieni jak pastelowe błękity lub szarości. W pokojach gdzie ekspozycja okien jest na północ lub wschód lepiej jest zastosować barwy cieplejsze – beże, perłowe róże, a nawet cieplejszy odcień mięty. Kolory dla niemowlaka powinny być jasne pastelowe, w ten sposób uzyskamy wrażenie przestrzenności, ładu i czystości. Dobrze jest też ograniczyć paletę barw do minimum. Jeśli nie lubimy wszystkich ścian w jednym kolorze możemy strefę z łóżeczkiem wyznaczyć innym kolorem, w ten sposób przełamiemy nudną jednorodność ścian.

 

Jaki kolor ścian do białych mebli w pokoju dziecięcym?

Białe mebelki są najczęściej kupowanymi zestawami dla dzieci, trudno się temu dziwić bowiem już sama biel jest niezwykle urocza i nieodłącznie kojarzy się z dziecięcym pokojem. Białe meble doskonale harmonizują z każdym kolorem ścian, może to jest ich dodatkowy atut? Szczególnie dobrze meble się prezentują w towarzystwie szarości i błękitów. Modną alternatywą jest pozostawienie białych ścian przy białych mebelkach a kolory zmarginalizować do roli dodatków. W takich zestawieniach świetnie wypadają np. wzory ludowe, które od jakiegoś czasu wracają do łask.

Jakie kolory ścian w pokoju chłopczyka

Jeśli decydujemy się na wybór farb do pokoju małego chłopca to najczęściej sięgamy po kolor niebieski – wynika to po części z naszej tradycji ale także zamiłowań.  Niebieski pokój dla niemowlaka wiąże się z odczuciem harmonii, ciszy, bezpieczeństwa i spokoju – czyż może być lepszy kolor dla niemowlęcia? Kolor niebieski możemy użyć na fragmencie ściany, w dodatkach lub jako kolor główny w całym pomieszczeniu  – w tym przypadku warto postawić na możliwie najjaśniejsze odcienie by pokój finalnie nie przypominał bardziej akwarium niż kącik noworodka.

Miętowy kolor ścian w pokoju chłopięcym

Kolory do dziecięcego pokoju

Pokój maleńkiej dziewczynki

Przy wyborze koloru ścian dla dziewczynki równie chętnie patrzymy na kolor niebieski. Przyjemny dla oka jest także kolor pastelowego, perłowego różu, który z białymi mebelkami wygląda wprost nieziemsko. Jeśli kompozycję uzupełnimy dodatkami w kwiatuszki, uzyskamy efekt delikatności i romantyzmu. Z różem i bielą ładnie prezentuje się kolor miętowy np. w dodatkach.

A co jeśli…

Nie lubimy błękitów ani różu, albo kompletnie nie harmonizują one z resztą mieszkania? Jakie kolory do pokoju dziecięcego możemy wybrać? Tutaj możemy zdecydować się na przyjazną szarość – dogaduje się ona z każdym stylem i wszelkimi kolorowymi dodatkami, także przy białych meblach będzie prezentowała się elegancko i schludnie. Jasno szare ściany dają wrażenie przestrzeni oraz nowoczesności. Ostatnio pojawia się w aranżacjach pokoi dziecięcych kolor piaskowy – jest on dość wymagający ale jednocześnie stanowi dobre wyjście  dla niestandardowych i kreatywnych pomysłów w urządzaniu oraz w dekoracjach dziecięcych wnętrz. Piaskowy kolor dobrze łączy się z szarością i … czernią.

2 komentarze to “Na jaki kolor pomalować pokój dla niemowlaka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *