Mata do zabawy dla dziecka. Warto ją mieć!

Mata do zabawy dla dziecka to szczególnie lubiany i przydatny gadżet pośród asortymentu do dziecięcego pokoju. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość modeli a poszczególne z nich posiadają dodatkowo sprytne rozwiązania. Dlatego niczym dokonasz wyboru, zastanów się, która mata najbardziej odpowiada potrzebom malucha i twoim.

Mata do zabawy dla dzieci jest przydatna niemal na każdym etapie rozwoju małego człowieka. Najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie trenować na niej turlanie czy siadanie, nieco starsze chętnie pobawią się na niej swoimi ulubionymi zabawkami a kilkulatki znajdą przyjemność w czytaniu książeczek na leżąco. Ty natomiast możesz swoją pociechę mieć zawsze pod czujnym spojrzeniem. Najważniejszymi cechami mat jest ich mobilność i izolacja cieplna. Lekkie, poręczne maty można zebrać jednym ruchem ręki i przenieść w inne miejsce.

Mata do zabawy dla dziecka

Zabawa z matą potrafi być fascynująca! Fot. tinystar.pl

Jak wybrać matę do zabawy?

Poza oczywistymi kryteriami jak wielkość i kolorystyka, dobrze jest się zastanowić nad użytecznością – czy mata będzie stosowana tylko w jednym miejscu czy też miałaby towarzyszyć dziecku przy aktywności także poza domem. Czy złożenie maty zajmuje czas i miejsce na przechowanie, czy też można ją posprzątać w kilku prostych ruchach. Last but no least – bezpieczeństwo, mata nie powinna posiadać wystających naszywek, o które dziecko mogłoby się skaleczyć, zaplątać lub potknąć. Wszelkie nadruki powinny być wykonane za pomocą atestowanych barwników, mata nie powinna być także zbyt cienka ani nazbyt mięsista. Dobrze jest zwrócić uwagę czy spodnia warstwa jest izolowana przed wilgocią, może okazać się to istotne jeśli zajdzie potrzeba rozłożenia jej np. na placu zabaw lub w ogrodzie.

Mata do zabawy – wygląd i zastosowanie

Mata do zabawy dla dziecka może przybierać różne kształty – od kwadratu, owalu, kółka do form bardziej fantazyjnych, nie zmienia się jej zastosowanie – ma być przyjaznym miejscem do spędzania czasu naszego dziecka. Matę możesz rozłożyć w salonie, w kuchni, na tarasie – ogólnie tam gdzie chcesz by dziecko było blisko ciebie. Z reguły maty są łatwe w utrzymaniu czystości, można je prać lub szybko doczyścić wilgotną ściereczką lub gąbką. Jeśli maluch ma skłonności do alergii lub kupujesz matę dla niemowlaka wybierz tę, którą można prać w pralce.

Mata-worek do zabawy Stars & Minky Opal. Fot. tinystar.pl

                                                                                                                   Mata do zabawy dla dzieci

Nie byle jaka mata!

Mata do zabawy dla niemowląt będzie towarzyszyć dziecku przez wiele miesięcy lub nawet lat, dlatego tak ważny jest przemyślany wybór. Genialnym rozwiązaniem jest ukrycie w brzegach maty sznurka, dzięki któremu w kilku prostych ruchach mata zamieni się w pojemną sakwę i w konsekwencji będzie można błyskawicznie zgarnąć cały plac zabaw by przenieść go w inne miejsce lub po prostu ukryć w szafie. Do sakwy można także szybko spakować inne niezbędniki – pieluszki, kocyki czy zapasowe ubranka. Wystarczy sakwę wrzucić do samochodu i można już powitać przygodę. Podczas wizyty u rodziny czy znajomych nie trzeba przejmować się sterylnością podłóg, mata do zabawy dla niemowlaka ograniczy kontakt bobasa z mikrobami.

Kolorystykę maty można dostosować do pozostałego asortymentu, najlepiej jednak wybrać możliwie spokojne i neutralne barwy, by przy zmianie wystroju dziecięcego pokoju mata nie zaczęła wizualnie przeszkadzać. Ponadto wyrazisty deseń szybko potrafi stać się nudny i męczący. Zobacz maty dostępne w sklepie tinystar.pl 

                                                                                 Mata do zabawy 2w1 – po ściągnięciu sznurków zamienia się w worek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *